În cadrul disciplinei: Educație pentru Societate, discutăm despre problemele din comunitate, căutăm soluții, luăm decizii

Aflându-ne în această perioadă de pandemie, când afară este destul de frumos și luminos iar în sufletele noastre nu mai avem atâta lumină, adică nu mai avem claritate, suntem confuzi, elevii clasei a XI-R vin cu diferite îndemnuri, soluții și recomandări despre cum să ne comportăm, să nu mai avem o stare de incertitudine ci pur și simplu să trăim, să ne bucurăm si să fim fericiți.