În anul de studii 2018-2019 promovăm un cod vestimentar al elevului!

La recomandarea Ministerului Educației, Culturii și Cercetării, administrația liceului insistă ca toți elevii liceului să adopte o ținută zilnică decentă, să opteze pentru o vestimentație clasică în nuanțe de alb-negru-albastru! Mulțumim clasei a VIII-a și dirigintei, d-na Ana Culea pentru susținerea acestei inițiative. Cu siguranță, mai sunt și alte clase care au adoptat un cod vestimentar. Mulțumim clasei a X-a, profil umanist, diriginte, d-na Valentina Dumitran și clasei a III-a, diriginte d-na Grecu Mariana.Vor urma și alte secvențe de promovare a codului vestimentar.