Cafeneaua publică „Învățăm cum să votăm” în cadrul proiectului „Aleg și eu-e dreptul meu!”
Astăzi, 21.05.2018, în sala de festivități a liceului, a fost organizată și desfășurată Cafeneaua publică „Învățăm cum să votăm” în cadrul proiectului „Aleg și eu-e dreptul meu!”, implementat de Centrul CONTACT-Cahul.
În cadrul evenimentului, au fost discutate subiecte ca „democrația, reprezentare, alegeri”-fără trimiteri la partide politice. Au fost organizate dezbateri și exerciții practice pe marginea programului propus.Au fost formulate concluzii și s-a pus la dispoziție materiale realizate în cadrul Proiectului „Consolidarea democrației în Moldova prin alegeri incluzive și transparente”, implementat de PNUD Moldova cu suportul financiar al agenției Statelor Unite pentru Dezvoltare Internațională(USAID),Ambasada Marii Britanii la Chișinău prin intermediul Fondului pentru Buna Guvernare și al Ambasadei Olandei prin Programul Matra.”
Mulțumim Centrului CONTACT-Cahul și experților în domeniu pentru promovarea educației electorale.































