VIS, CULOARE, BUCURIE…PURA MEA COPILĂRIE !!!

 Însuflețiți de cele mai frumoase sentimente și emoții, picii de la grădinița ” Licurici”, însoțiți de scumpii educatori și părinți,  au pășit, curajos, pragul școlii noastre în cadrul evenimentului „Ziua ușilor deschise”, organizat pe data de 03 mai 2018.După excursia prin principalele auditorii ale instituției, micuții noștri au vizitat clasa IV-a și s-au familiarizat cu viitoarea sală de clasă, apoi au avut parte de momente frumoase, bucurii, oferind multe zâmbete și aplauze elevilor clasei a IV-a care le-au pregătit o surpriză.
      Adresăm mulțumiri administrației grădiniței, în persoana doamnei director, d-na Olga Rotaru, doamnelor educatoare, d-na Vera Gîrneț și d-na Alexandra Paladi, dar și părinților micuților noștri.Mulțumim pentru educarea și instruirea acestei minunate generații de copii !!!
      Sincere felicitări exprimăm învățătoarei cl. a IV-a, d-na Tatiana Covaljiu și elevilor clasei a IV-a pentru primirea frumoasă, pentru entuziasm, amabilitate și curajul de care au dat dovadă la prezentarea programului „Vin cu plăcere la școală!!! ” Bravo!​