Seminarul ,,Sindromul arderii profesionale și prevenirea lui,,

Astăzi, 12 aprilie 2018, în incinta liceului, a fost organizat și desfășurat cu succes seminarul ,,Sindromul arderii profesionale și prevenirea lui,,În cadrul atelierului au fost puse în aplicare diverse tehnici și modalități de profilaxie și eliminare a stresului. Noi,participanții au fost antrenați în diverse exerciții și jocuri psihologice, am fost îndemnați la meditație, la expunerea opiniilor și formularea concluziilor.Am fost de acord cu toții că de multe ori nu putem schimba factorii negativi externi,  oamenii, situațiile-criză, dar ne putem schimba atitudinea și modul de abordare a problemelor, astfel încât să reușim să ținem în frâu emoțiile negative și să ne dezvoltăm inteligența emoțională. Mulțumiri și felicitări, adresez psihologului școlar, d-na Parascovia Mușat pentru organizarea acestui seminar practic, bine gândit, pregătit, structurat.Mulțumim pentru participare și implicare tuturor colegilor noștri.Pentru realizarea pozelor în cadrul seminarului, mulțumim directorului adjunct pe instruire. ​Bravo!