Seminar raional instructiv-metodic cu tema:”Strategii didactice de integrare a competențelor elevului la disciplina-Dezvoltare personală ”

Seminar raional instructiv-metodic cu tema:”Strategii didactice de integrare a competențelor elevului la disciplina-Dezvoltare personală ”
La data de 4 decembrie 2019, în incinta liceului a fost organizat seminarul raional cu genericul ”Împreună pentru o educație de calitate, pentru un elev dezvoltat personal!” În cadrul seminarului, a fost prezentată Cartea de vizită a liceului de către director, Gîrneț Elena, au fost susținute, cu succes, patru ore demonstrative: Clasa XII-a umanist,”Grupurile de referință.Grupurile de apartenență”, diriginte, dna Adriana Belalî-Chiciuc, Clasa X-a real ”Proiectarea și dezvoltarea carierei”, diriginte, dna Maia Sas, Clasa IX-a ”Valori și nonvalori.Prioritățile și calitatea vieții”,diriginte, dna Ana Culea, Clasa VII-a, ”Impactul deciziilor asupra viitorului”, diriginte, dna Olga Petcu.Totodată, a fost organizată, la un nivel înalt, activitatea extracurriculară ”Acasă la noi…”, director adjunct educație, dna Olga Zgherea. Pentru colaborare și buna organizare a seminarului, adresăm mulțumiri DGÎCahul, în persoana Șefului, dl Valeriu BABAN și specialistului principal,metodist, dna Svetlana RARU! Sincere felicitări, dragi elevi, stimați diriginți, administrația liceului, participanți!FELICITĂRI, IP Liceul Teoretic ”Mihai Eminescu”,Slobozia Mare !!!