LA SFAT CU ION CREANGĂ !!!

Pe data de 15 martie 2019, a fost organizată și desfășurată cu succes o frumoasă șezătoare în parteneriat cu biblioteca publică și părinții elevilor noștri. Elevii clasei a IV-B, ghidați de stimata doamnă învățătoare, la cel mai înalt nivel, au promovat ținuta autentică tradițională, au redat cu măiestrie toate elementele specifice tradițiilor, obiceiurilor și valorilor neamului nostru.Totodată, a intervenit cu un discurs bibliotecara, dna Maria Bejenaru, ce a mobilizat și invitat clubul ” Vârsta de aur” din localitate.O deosebită plăcere ne-a produs prezența la șezătoare a pedagogilor veterani ce au împărtășit tinerei generații din experiența frumoasă.Pentru promovarea valorilor neamului nostru, pentru valorificarea ideii de „generații cu tradiții” într-un mod atât de valoros, adresăm sincere felicitări și mulțumiri învățătoarei clasei a IV-B, dna Eugenia Stănilă și elevilor minunați, talentați și curajoși ai clasei a IV-B! BRAVO!