Eveniment cultural-artistic/Seminar instructiv-metodic la disciplina istoria românilor și universală!!!

La data de 28 noiembrie 2018, liceul nostru a găzduit evenimentul cultural-artistic consacrat Centenarului, în cadrul căruia au fost susținute două ore publice, demonstrative în clasa X-a real, profesor de istorie, d-na Mariana Culea și în clasa XI-a umanist, profesor d-na Maia Sas.Felicitări și mulțumiri ambelor profesoare pentru buna organizare și desfășurare a lecțiilor, pentru implicarea responsabilă și atitudine serioasă la desfășurarea activității extrașcolare cu genericul:”Unire-n cuget și simțiri…”Adresez sincere mulțumiri elevilor claselor a X-a real și a XI-a umanist pentru participare activă și promovarea valorilor naționale în cadrul orelor.Exprim recunoștință ansamblului vocal de copii, condus cu profesionalism de către d-na Nina Carabeț, conduc[tor de cerc!Aș dori să menționez că o întreagă echipă și-a adus aportul la buna organizare a evenimentului:echipa managerială, personal didactic și non-didactic,elevi activiști ai liceului,Direcția Generală Învățământ Cahul, specialist principal metodist, un bun ghid și mentor, d-na Zinaida Brînză. Adresez mulțumiri DGÎCahul în persoana d-lui Șef Valeriu Baban, pentru susținere și apreciere a meritelor instituției.Am fost încântați de prezența delegației din România din partea ISJ Galați și suntem recunoscători pentru stabilirea acordului de parteneriat cu Liceul „Emil Racoviță” din Galați.Nu în ultimul rând, mulțumim tuturor profesorilor de istorie și participanților la eveniment.Bravo!!!