Proiectului „Educație pentru sănătate-dreptul meu, alegerea mea!”
La data de 26 octombrie 2018, au fost organizate și desfășurate două activități de sensibilizare a comunității în cadrul proiectului „Educație pentru sănătate-dreptul meu, alegerea mea!”
Flasch-mob-ul claselor primare a transmis mesaje educative: educație pentru sănătate fără violență, fără stres, prin alimentație sănătoasă, igienă, comportament sănătos, mediu curat. Mulțumim elevilor și învățătorilor claselor primare!
Masa rotundă cu reprezentanți ai comunității a vizat, în special, sănătatea reproductivă a adolescenților. În concluzie, proiectul este binevenit, tematica actuală, este nevoie de o cultură a sănătății, de educație pentru sănătatea fizică, psihologică și spirituală a adolescenților și tinerilor din comunitate!!!


















