Dragii noștri absolvenți ai clasei a IX-a, vă comunicăm, cu drag și dor, informația privind înmatricularea în clasa a X-a, profil real și umanistic.VĂ AȘTEPTĂM PE MAREA MAJORITATE LA CONCURSUL DE ADMITERE!!!
Sunt bineveniți și invităm cu drag alți absolvenți ai treptei gimnaziale din alte instituții educaționale ca: Gimnaziul „Alecu Mare” , s. Slobozia Mare, Gimnaziul „Maria Sarabaș”, s. Cîșlița Prut, Gimnaziul „Ștefan cel Mare”, s. Văleni;
Dosarele de concurs se vor depune în perioada 09.07.-20.07.2018-I etapă
06.08-08.08.2018-II etapă
ATENȚIE! Documentele necesare și toate detaliile legate de concursul de admitere 2018 se regăsesc în avizul atașat.