ADIO, DRAG LICEU !!!
Ultimul sunet, evenimentul tradițional care ne face să vibreze sufletele, văzând că se încheie o nouă etapă din viața liceenilor noștri. Sincere și călduroase felicitări și mulțumiri, însoțite de multe urări de bine. sănătate, prosperitate, adresez colegilor mei dragi, stimații dascăli care și-au făcut datoria cu ardoare, dedicare, devotament și perseverență în acest an de studii 2017-2018. Exprim adâncă recunoștință personalului didactic, auxiliar și tehnic al liceului, tuturor elevilor liceului și părinților elevilor noștri cu prilejul finalizării cu succes a anului de învățământ 2017-2018!
Absolvenților noștri, dragii noștri elevi ai claselor a IX-a, XII-a real și umanist, le urăm un drum bun în viață, realizări frumoase, succese și rezultate remarcabile la examenele de absolvire, pace sufletească, armonie și împlinirea tuturor dorințelor constructive.
VACANȚĂ PLĂCUTĂ, RELAXANTĂ, CONSTRUCTIVĂ!!!
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, ne revedem la toamnă, când clinchetul dulce al clopoțelului ne va întruni din nou laolaltă!
Cu profund respect,





























































