Scrisoare de mulțumire din partea Ministerului Afacerilor Interne al Republicii Moldova și a Ministrului Alexandru Jizdan

SCRISOARE DE MULȚUMIRE adresată CORPULUI PROFESORAL-DIDACTIC al Liceului Teoretic  ,,Mihai Eminescu,, sat Slobozia Mare, raionul Cahul din partea Ministerului Afacerilor Interne al Republicii Moldova și a Ministrului Alexandru JIZDAN !

     Dragul nostru absolvent, Artur PETRIC, actualmente student al Academiei ,, Ștefan cel Mare,, suntem încântați de succesele, performanțele, perseverența, înaltele calități morale și cunoștințele trainice de care dai dovadă în calitate de student.Ne bucură faptul că instituția și-a adus aportul la formarea unui cetățean cu conduită excelentă și înaltă responsabilitate civică.
      Din numele instituției și al meu personal, adresăm sincere felicitări și mulțumiri pentru efortul depus la pregătirea unui funcționar de poliție devotat cauzei, educat în spiritul legii și al respectării intereselor cetățenilor.
       Personal, am apreciat potențialul tău timp de 4 ani și jumătate în calitate de conducător al Gimnaziului unde ți-ai făcut studiile gimnaziale , iar apoi când ai pășit la treapta liceală, în calitate de conducător al liceului, m-am bucurat când te-ai înscris în clasa   X-a profil Umanist și, la finalizarea liceului,  când ți-am înmânat Diploma de Bacalaureat.Mă bucur nespus pentru tine și pentru faptul că ai demonstrat că rezultatele modeste în cadrul examenului de bac nu sunt decât un imbold pentru responsabilizare și afirmare pe durata studiilor superioare.BRAVO !!!
       Totodată, adresez sincere și călduroase felicitări și mulțumiri personalului didactic al Liceului Teoretic ,, Mihai Eminescu,, și personalului didactic al Gimnaziului ,,Alecu Mare,, condus actualmente de către d-na director, Tecuci Svetlana, cât și doamnei director interimar, Chiciuc Maria.
       Cu profund respect,
                  Director, Gîrneț Elena